Beždžionės ir kontracepcija

0

Lionel Tiger, antropologas, kuris, tyrinėdamas gyvūnų elgseną, bando pagrįsti žmogaus elgesį, savo knygoje aprašė įdomų mokslinį darbą. Jis bendradarbiavo su kitu antropologu Robin Fox iš Rutgerso (Rutgers), kuris 1960 m. pastebėjęs, jog kontracepcija vis labiau ir labiau populiarėja, iškėlė hipotezę, kad tai turės radikalios įtakos vyrų ir moterų santykiams. Tuomet jis atliko tyrimus su vienos grupės beždžionėmis. Toje grupėje vienas patinas, pavadinta Austin, buvo išsirinkęs 3 pateles kaip išskirtines partneres, su kuriomis mėgo smagiai leisti laiką. Tada tyrinėtojai visoms trims patelėms sušvirkštė kontraceptiko Depo-Provera dozę. Austin iškart nustojo lytiškai santykiauti su jomis ir pasirinko kitas genties pateles. Kai visoms patelėms buvo suleista kontraceptinių vaistų, Austin nė su viena nebeturėjo lytinių santykių, tapo neramus, pasimetęs, įaudrintas, pradėjo šėlti, maištauti.

Beždžionių patinai akivaizdžiai demonstruoja, kad, rinkdamiesi partneres, jie teikia pirmenybę vaisingoms patelėms. Tyrimai taip pat yra parodę, kad vyrams išsiskiria didesnis kiekis testosterono, kai jie yra šalia moterų, kurioms tuo metu būna vaisinga ciklo fazė. Tuomet moterys juos labiau traukia. Taip pat ir moterys didesnį potraukį jaučia vyrams vaisingos fazės metu negu nevaisingos.

Kartą apie tai užsiminus pokalbyje Kansase (Kansas) priėjo vyras ir pasakė: „Mums nereikia jokių mokslinių tyrimų, įrodančių, jog vyrai labiau domisi moterimis, kai jos yra vaisingumo fazėje“. Ir jis paaiškino: kai bulius būna viename aptvare su karve, kuri nevaisinga, jis ja visai nesidomi. Bet, jeigu bulius yra už mylios esančiame tvarte, kurį juosia metalinė tvora, jis vis tiek pasieks karvę, kai jai bus vaisingas metas.

Antropologas Lionel Tiger spėja, kad viena priežasčių, kodėl kai kurios moterys, naudojančios cheminius kontraceptikus, taip nekukliai rengiasi ir išdarinėja visokius keistus dalykus, tai noras atkreipti vyrų dėmesį, nes paprastu būdu – savo vaisingumu –  jau to pasiekti nebegali.

L. Tiger atliko ir kitą tyrimą su marškinėliais. Tam atrinko 2 grupes moterų: pirmoji, kuri naudojo kontraceptikus, antroji – jų nenaudojančios. Tada surinko grupę vyrų ir suskirstė pagal evoliuciškai susiformavusius trokštamo vyriškumo požymius: viena grupė buvo sveiki, energingi, turintys atsakomybę, kita grupė „lūzeriai“, nevykėliai, neištvermingi ir pan. Šios abi vyrų grupės visą dieną vilkėjo sportinius marškinėlius. Po to šiuos marškinėlius davė pauostyti visoms moterims (tų vyrų jos nebuvo mačiusios). Pirmoji grupė moterų išsirinko stipresnių, potencialiai patrauklesnių marškinėlius, o kontracepciją naudojančios – „lūzerių.“

Po vieno pokalbio priėjo keletas mamų ir pradėjo pasakoti: „Visa tai daug ką paaiškina. Dabar aš suprantu, kodėl mano dukra susidėjusi su tuo „luzeriu“. Kita mama pasiguodė: „O aš dabar supratau, kodėl tokiam šauniam ir jaunam mano sūnui taip sunkiai sekasi susirast gerų, jaunų moterų.“

Kontracepcija gali panaikinti libido

Savo straipsnyje buvęs Bostono universiteto Seksualinės medicinos instituto direktorius dr. Goldstein teigia, kad kontracepcija gali panaikinti moterims lytinį instinktą (libido). Kaip jau buvo minėta, vienas pašalinių kontracepcijos poveikių –lytinio potraukio sumažėjimas. Jam atsirasti svarbus veiksnys – hormonas testosteronas. Vartojant cheminius kontraceptikus jo nesigamina tiek pat, kiek jų nevartojant.

Kaip teigiama dr. Goldstein straipsnyje, ištyrus moteris, vartojusias kontraceptines tabletes, rasta 8 kartus didesnis cheminių medžiagų, naikinančių testosteroną, kiekis  negu nevartojusioms.

Didelį susirūpinimą kelia ir tai, kad moterys, kurios nors ir atsisako tablečių, bet praeityje kažkada jas vartojo, taip pat turi 4 kartus daugiau cheminių medžiagų, naikinančių testosteroną.

Ankstesni tyrimai teigė, kad kontraceptinės tabletės slopina lytinį potraukį, bet jei  jas nustojama vartoti, libido per mėnesį atsistato.

Dr. Goldstein teigia, kad nors jo tyrimo rezultatai rodo, jog šis poveikis yra ilgalaikis, reikėtų atlikti daugiau tyrinėjimų šia linkme.

NBC10.com tinklalapyje parodė video, kuriame buvo pateikta informacija, kad piliulės mažina moters lytinį potraukį. Ir kokį, kaip manote, pasiūlė sprendimą? O gi toms moterims atlikti testosterono injekcijas! Užuot nutraukus vartoti cheminius hormonus – testosterono injekcijos. Na, ir išeitis!

Pasidalink: