Seminaras „Vyro slėpinys: ar įmanoma suprasti?“ 2017-03-31

0

Kovo 31 d. Šeimos centre vyko seminaras „Vyro slėpinys: ar įmanoma suprasti?“. Gausiai susirinkusias poras ir savanorius pasveikino Kauno I dekanato dekanas mons. Vytautas Grigaravičius. „Dauguma sužadėtinių tuokdamiesi nepažįsta vienas kito, nekalba apie savo lūkesčius, nežino kaip pasidalys darbais – todėl tokie seminarai yra labai aktualūs palydint jaunas poras jų santuokiniame kelyje“, – kalbėjo dekanas pakviesdamas visus bendrai maldai.

Seminarą vedė Darius Ruzgas ir doc. dr. Nijolė Liobikienė. Į atskiras – vyrų ir moterų – grupes pasidaliję dalyviai diskutavo apie tai, kas padeda labiau atsiskleisti vyriškumui ir moteriškumui. Vėliau susirinkę kartu pristatė savo įžvalgas ir pastebėjimus. Vyrai pabrėžė, kaip jiems svarbu moters įvertinimas, pagyrimas, pasitikėjimas, autoriteto palaikymas auklėjant vaikus. Jie su humoru pastebėjo, kad moterys galėtų kartais nepastebėti išmėtytų kojinių, leistų atsitraukti meditacijai ar žvejybai, gerbtų ir kitus vyro pomėgius. Moterys išsakė troškimą, kad vyrai rodytų supratimą ir palaikymą, prisiimtų atsakomybę, skirtų laiko buvimui kartu, pakviestų į pasimatymus, o svarbiausia savybė daugeliui  – tai tvirtas romumas.

Apibendrindami seminarą lektoriai linkėjo nedaryti vienas kito kopijos. Visi esame žmonės ir atliekame tris pagrindinius vaidmenis: moteris yra sesuo, sutuoktinė ir motina, o vyras – brolis, vyras ir tėvas. N. Liobikienė seminarą užbaigė pasaka, kurioje šmaikščiai atskleidė vyro ir moters bendravimo subtilybes.

Seminarą parėmė Lietuvių Katalikų Religinė šalpa.

Kauno I dekanato Šeimos centro informacija

Pasidalink: