Seminaras „Santykiai poroje: kaip žengti kasdienės meilės keliu?”

0

Balandžio 28 d. Šeimos centre vyko seminaras „Santykiai poroje: kaip žengti kasdienės meilės keliu?“. Seminarą vedė Vilniaus arkivyskupijos šeimų bendruomenių koordinatorė soc. d. mgr. Vijoleta Vitkauskienė. Kadangi seminaras vyko Gyvybės dienos išvakarėse, susirinkusieji turėjo galimybę pasižiūrėti filmą apie kūdikėlio pradėjimą ir vystymąsi, po to su Gyvybės diena dalyvius pasveikino Kauno arkivyskupijos Šeimos centro direktorė Jūratė Lenkuvienė pakviesdama visus trumpai maldai.

Vijoleta Vitkauskienė seminaro pradžioje apibūdino penkias meilės kalbas. Tai – palaikymo žodžiai, laiko leidimas kartu, dovanos, paslaugos ir fizinis prisilietimas. „Kiekvienas esame skirtingas – todėl svarbu atpažinti kito meilės kalbą, poreikius, nepamiršti pasimatymų. Jei galvoju, kad tik aš teisingai galvoju, tai šeimoje bus sunku“, – kalbėjo lektorė. Po to ji pakvietė visus atlikti užduotis mažose grupelėse. Dalyviai diskutavo, ieškojo bendrų sprendimų, kuriuos po to pristatė visiems susirinkusiems. Diskusijos tęsėsi ir prie bendro stalo, prie kurio atskubėjo ir mažieji seminaro dalyviai, prieš tai laiką leidę su vaikų tarnybos savanoriais.

Seminarą parėmė Vokietijos katalikų akcija Renovabis ir Lietuvių katalikų religinė šalpa.

Dėkojame Vijoletai Vitkauskienei už teorines ir praktines įžvalgas, o visiems susirinkusiems – už bendrystę. Tęstinis ciklo seminaras vyks gegužės 12 d. Šį kartą apie bendravimo įgūdžių subtilybes diskutuosime su Vilniaus arkivyskupijos šeimos centro direktoriumi psichoterapeutu Algirdu Petroniu.

Pasidalink: