Seminaras „Santykiai poroje: kaip ieškoti kompromiso”

0

Gegužės 12 d. Šeimos centre vyko seminaras „Santykiai poroje: kaip ieškoti kompromiso“. Šį kartą seminarą vedė Vilniaus arkivyskupijos Šeimos centro direktorius psichoterapeutas Algirdas Petronis.

Ar skirtingai kabinami tualetinio popieriaus ritinėliai gali sukelti rimtą konfliktą tarp sutuoktinių? O kokiu būdu nuspręsti: vykti žvejoti ar eiti į gėlių parodą? Į tokius ir panašius klausimus atsakymų ieškojo penktadienio vakarą Šeimos centre susirinkusios poros. „Sunku nepasiklysti, kur yra argumentai, o kur poreikiai. Svarbu koncentruotis į poreikius, kalbėti apie faktus ir jausmus, vengti kaltinančių formuluočių. Vieni žmonės pereina į aukos, kiti – į puolimo poziciją. Požiūriai ir vertinimai komplikuoja pokalbį“, – tokiomis įžvalgomis dalijosi lektorius. Seminaro dalyviai atliko daug praktinių užduočių poroje. V. Petronis taip pat pateikė keletą kompromiso schemų, o aptarti konkrečias situacijas visi galėjo prie vaišių stalo.

Keletas atsiliepimų:

  • Naudinga, kad galėjome būti kartu, skirti laiko savo santykių analizei, nagrinėjimui ir reflektuoti, kalbėti.
  • Sužinojau, išgirdau medžiagos, kurią galėčiau perteikti sužadėtiniams.
  • Naudinga tai, kad praleistas laikas „ištraukia iš rutinos“, atsiranda laiko tarpas pamąstymui apie santykius, bendravimas su sutuoktiniu – tiesiog dvasinis poilsis.
  • Buvo galima išgirsti naudingų įžvalgų tiek iš lektoriaus, tiek iš „grupiokų“.
  • Buvo galimybė pažvelgti į problemą kitu kampu ir bandyti ją spręsti abiem pusėms priimtinu būdu. Labai naudingos praktinės užduotys.

Seminarą parėmė Vokietijos katalikų akcija Renovabis ir Lietuvių katalikų religinė šalpa

Pasidalink: