Seminaras „Tėvai ir vaikai”

0

Kovo 2 d. Šeimos centre vyko seminaras tema „Tėvai ir vaikai“. Šis seminaras, kurį vedė doc. dr. Nijolė Liobikienė, – tai seminarų ciklo „Dvasinis augimas šeimoje“ ir projekto „Bendruomeniniai šeimos namai“ dalis. Seminaro pradžioje šio projekto koordinatorė, Kauno I dekanato Šeimos centro vadovė Raimonda Šemeklienė trumpai pristatė naujas paslaugas, kurias gali gauti Kauno mieste gyvenančios šeimos. Projektą „Bendruomeniniai šeimos namai“ vykdo Kauno miesto savivaldybė ir VšĮ Psichologinės paramos ir konsultavimo centras, o Šeimos centras yra šio projekto partneriai.
Temą „Tėvai ir vaikai“ N. Liobikienė pradėjo kviesdama pagalvoti apie vaidmenis: koks tėvų, o koks vaikų vaidmuo? Ar vaikas yra tas, kurį reikia dresuoti, ar tas, kuris paliekamas be ribų? „Tėvystė yra ypatingai sunkus darbas, kuriame negali paimti atostogų. Savo vaikams esame brangiausi žmonės – todėl jie nori mums patikti ir įtikti. Jei reikia vaiką drausminti, pirmiausiai turime pasakyti, kad labai jį mylime. Galime galvoti, kad mylime (nes daug dirbame ir pan.), bet, jei to nepasakysime, iš kur vaikas sužinos? Šeimos gyvenimas yra bendrystės kūrimas“, – kalbėjo lektorė. Ji taip pat patarė, kaip galima tą bendrystę kurti: svarbu ką nors daryti kartu, aptarti dieną, susipažinti su giminės istorija. Vaiką pagirti už tris dalykus: rezultatą, pastangas arba motyvą. Nuobaudos turi būti prasmingos, jos neturi vaiko žeminti.
„Turime priimti vaiką tokį, koks jis yra, mylėti ir laukti vaisių. Geri dalykai auga labai iš lėto. Dėl tų vaisių vertą gyventi“, – susirinkusius tėvus drąsino seminaro vedėja. Po pertraukos ji atsakė į gausius dalyvių klausimus. Kas atsakingas už vaikų mokymąsi? Ką daryti, kai nėra ryšio su vaiku? Kokiais dalykais neturime dalytis su vaikais? Kokia rekomenduojama literatūra? Tokios temos domino susirinkusius. Seminaro pabaigoje N. Liobikienė aptarė santykius su suaugusiais vaikais, šmaikščiai patardama „neiti į svetimą virtuvę ir nemaišyti savo samčiu“.

Šį seminarą finansavo Europos socialinis fondas pagal priemonę Nr. 08.4.1.-ESFA-V-416 „Kompleksinės paslaugos šeimai“.

Pasidalink: